Izvještaj o istraživanju

Istraživanje "Korištenje mobitela u školi" provedeno među učenicima/ama, roditeljima i učiteljima/icama OŠ Zvonimira Franka u školskoj godini 2020./2021.

INA - Industrija nafte, d.d. sponzorira Osnovnu školu Zvonimira Franka, Kutina u školskoj godini 2020./2021. - nabava digitalnog pianina za potrebe izvođenja redovite nastave glazbene kulture.

Ovim sponzorstvom omogućava se dodatna podrška učenicima i Školi u izvođenju kvalitetnije nastave.

"Kutina - grad inkluzivnog obrazovanja"

Naziv projekta: Kutina – grad inkluzivnog obrazovanja

Korisnik: Grad Kutina

Projektni partneri:

Osnovna škola Zvonimira Franka

Osnovna škola Mate Lovraka

Osnovna škola Vladimira Vidrića

Osnovna škola Stjepana Kefelje

Osnovna škola Banova Jaruga

Razvojna agencija Mrav d.o.o.

Ukupan iznos projekta: 1.404.355,80 HRK

Iznos EU potpore: 1.263.920,22 HRK (90% intenzitet potpore)

Razdoblje provedbe projekta: 30.08.2021. – 30.08.2022.

Projekt Kutina – grad inkluzivnog obrazovanja financiran je u okviru natječaja Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno – obrazovnim ustanovama, faza IV. u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. - 2020.

Cilj i očekivani rezultati projekta:

Ovim projektom se povećava socijalna uključenost i integracija te osiguravanje uvjeta za poboljšanje obrazovnih postignuća, uspješniju socijalizaciju i emocionalno funkcioniranje za 31 učenika s teškoćama u razvoju u 5 osnovnoškolskih odgojno obrazovnih ustanova kroz pružanje potpore od strane 31 pomoćnika u nastavi.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Sadržaj publikacije/emitiranog materijala isključiva je odgovornost Grada Kutine.

Kontakt informacije:

Grad Kutina

Trg kralja Tomislava 12

44320 Kutina

Internet stranica: www.kutina.hr

E-mail: info@kutina.hr

Za više informacija o EU fondovima:

Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije

www.strukturni fondovi.hr

Obavijest roditeljima i učenicima - početak nastave

Poštovani roditelji i učenici, u ponedjeljak, 7. rujna 2020. godine počinje nova 2020./2021. školska godina.

Škola će raditi u dvije smjene. Smjena A će počinjati u 8,15 sati, a smjena B u 13,00 sati.

Učenici prvog nastavnog dana nose papuče i svoje torbe zbog preuzimanja novih udžbenika.

Svaki razredni odjel boravit će stalno u jednoj prostoriji odnosno učionici.

Zbog trenutne epidemiološke situacije učenici će u školu ulaziti na glavni i sporedni (desni) ulaz.

Učenici razredne nastave ulazit će na glavni ulaz, a učenici predmetne nastave na sporedni (desni) ulaz, prema utvrđenom rasporedu ulazaka u školu.

Sve detaljne obavijesti učenici će prvog dana nastave dobiti od svojih razrednika.

Prilikom ulaska u školu i za vrijeme odlaska do svojih učionica, učenici su dužni nositi masku.

Za vrijeme izvođenja nastave u učionicama, učenici nisu dužni nositi masku (za učenike predmetne nastave osiguran je propisani razmak).

PRVI DAN NASTAVE:

Prvi dan će svi učenici razredne nastave pohađati u poslijepodnevnoj smjeni s početkom u 12,45 sati i trajat će 3 nastavna sata. Autobus za učenike putnike ide u 15,25 sati.

Učenici predmetne nastave od 5. do 8. razreda nastavu će pohađati u jutarnjoj smjeni s početkom u 8,15 sati i trajat će 4 nastavna sata. Učenici putnici odlaze u 11,50 sati.

Za učenike Područne škole Ilova i Područne škole Gojlo nastava počinje u 8,15 sati i također traje 3 nastavna sata.

PRIJEM PRVOŠKOLACA

Zbog trenutne epidemiološke situacije, prijem đaka prvašića će se održati na krugu ispred škole, u 13 sati. Molimo da s djetetom u pratnji bude samo jedan roditelj. Nakon što učiteljice prozovu svoje učenike otići će zajedno na kratko druženje u svoje učionice. Roditelji ne ulaze u prostor škole. Sve detaljne upute i obavijesti roditelji će dobiti prvi dan od učiteljica.

Svim prvoškolcima, ostalim učenicima i roditeljima želimo uspješan i radostan početak nove školske godine.

Napomena: Upute OŠ Zvonimira Franka, Kutina o sprečavanju i suzbijanju epidemije COVID-19 u školskoj godini 2020./2021. bit će uskoro objavljene na mrežnoj stranici škole.

Ravnatelj:

Dario Duda, prof.

objavio: ANDREA MALOVIĆ   datum: 2. 9. 2020.

Jelovnik za lipanj 2022..pdf

« Srpanj 2022 »