20.11.2020. 16:11
CARNET-ov Nacionalni CERT sudjelovao je u jednoj od najpoznatijih i najvećih NATO-ovih vježbi u području kibernetičke obrane - ,,Cyber Coalition 2020", koja se održala od 16. do 20. studenoga. Iako ... The post CARNET-ov Nacionalni CERT sudjelovao u najvećoj NATO-ovoj vježbi jačanja kibernetičke sigurnosti appeared first on CARNET .

14.11.2020. 11:01
INFO Ponovno uspostavljena primarna veza izmedju Zagreba i Osijeka
Postovani, Prekid je saniran te mrezni promet izmedju Zagreba i Osijeka opet ide punim kapacitetom. Srdacan pozdrav, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center – NOC) Odjel mrezne infrastrukture Hrvatska ... The post INFO Ponovno uspostavljena primarna veza izmedju Zagreba i Osijeka appeared first on CARNET .

14.11.2020. 05:01
HITNO Prekid primarne veze Zagreb – Osijek
Postovani, Uslijed prekida primarne veze Zagreb – Osijek, mrezni promet je preuzela sekundarna veza manjeg kapaciteta. Dok se ne sanira primarna veza ocekuje se otezano odvijanje mreznog prometa na sekundarnoj ... The post HITNO Prekid primarne veze Zagreb – Osijek appeared first on CARNET .

13.11.2020. 17:01
VAZNO Najava radova na medjugradskoj vezi Zagreb – Osijek
Postovani, U ponedjeljak 16. studenog 2020., u vremenu od 10:00 do 15:00 sati davatelj TK usluge Odasiljaci i veze izvoditi ce radove na primernoj medjugradskoj vezi izmedju Osijeka i Zagreba. ... The post VAZNO Najava radova na medjugradskoj vezi Zagreb – Osijek appeared first on CARNET .

10.11.2020. 17:01
INFO Ponovno uspostavljena primarna veza izmedju Zagreba i Osijek
Postovani, Danas oko 13 sati je ponovno uspostavljena primarna veza izmedju Zagreba i Osijeka te mrezni promet sad ide punim kapacitetom. Ne ocekujemo daljnje prekide. Srdacan pozdrav, — Mrezni operativni ... The post INFO Ponovno uspostavljena primarna veza izmedju Zagreba i Osijek appeared first on CARNET .

Škola u prirodi

Po prvi put tople boje Franka preplavile Orahovicu

Škola u prirodi dio je redovne nastave učenika razredne nastave. Specifična je po svom ustroju zato jer se zaista odvija u prirodi. Njezina obrazovna i odgojna uloga vrlo je važna za uzrast učenika razredne nastave. U Školi u prirodi učenici stječu znanja na poseban način, prateći sve prirodne promjene u pravom smislu riječi te uočavajući njihove međusobne uzročno-posljedične odnose. Uočavanjem odnosa u prirodi učenici stječu osnovne spoznaje o samoj prirodi, odnosu čovjeka prema prirodi, važnost suživota čovjeka i prirode. Iz svega toga proizlazi i jedna važna zadaća Škole u prirodi, a to je humani odnos prema prirodi i razvoj ekološke svijesti.

Ove su školske godine učenici četvrtih razreda u pratnji svojih učiteljica boravili u Orahovici i realizirali program ŠKOLA U PRIRODI.
U ponedjeljak 29.4. u ranim jutarnjim satima četvrtaši naše škole krenuli su na put u Orahovicu. Za mnoge učenike to je bilo i prvo odvajanje od roditelja na više dana. Vremena za tugovanje nije bilo jer su ih u Orahovici dočekali učitelji plivanja i ukratko ih upoznali sa svakodnevnim aktivnostima. Nakon smještaja u sobe učenici su krenuli na bazen. Nakon inicijalnog testiranja plivanja raspoređeni su u skupine. Dok je jedna skupina bila na plivanju, druga skupina je imala nastavu i vrijeme za igru na igralištu. U šetnji gradom posjetili su stari mlin, lokomotivu „Ćiru“ i muzej „Park prirode Papuk“ gdje su razgledali eksponate iz 13. stoljeća, time upoznali bogatu povijest Orahovice, te su kupljeni brojni suveniri za uspomenu. Drugi dan smo posjetili ranč „Koral“ gdje su učenici uživali u jahanju konja, boksanju, nogometu, hranjenju životinja i šetnji šumom. Uz nastavne sadržaje koje su učenici svakodnevno savladavali bilo je vremena i za zabavu.
Posjet disco klubu, slastičarnici, društvene igre, predstavljanje grupa „Orahovica traži zvijezdu“, jutarnje tjelovježbe, druženje s učenicima OŠ Dalj i noćno kupanje ostavilo je poseban trag.

Uz lijepo sjećanje na boravak u Orahovici neki su ponijeli trajnu uspomenu u obliku diploma za najuredniju sobu, za ples i pjevanje, kao i za  natjecanje u sportskim igrama, a gotovo svi učenici su dobili diplome za plivanje.
Uz učenje, plivanje, igru i zabavu došao je i zadnji dan, petak 3.5. dan za pakiranje i povratak kući. Na povratku kući posjetili smo Našički Markovac i uživali u malom životinjskom carstvu.

Učiteljice Vesna Košak, Ivana Masnec i Marija Pongrašić

Sve slike možete pogledati ovdje: Škola u prirodi

objavio: ANDREA MALOVIĆ   datum: 5. 5. 2019.

Jelovnik za studeni 2020.pdf

« Studeni 2020 »