20.11.2020. 16:11
CARNET-ov Nacionalni CERT sudjelovao je u jednoj od najpoznatijih i najvećih NATO-ovih vježbi u području kibernetičke obrane - ,,Cyber Coalition 2020", koja se održala od 16. do 20. studenoga. Iako ... The post CARNET-ov Nacionalni CERT sudjelovao u najvećoj NATO-ovoj vježbi jačanja kibernetičke sigurnosti appeared first on CARNET .

14.11.2020. 11:01
INFO Ponovno uspostavljena primarna veza izmedju Zagreba i Osijeka
Postovani, Prekid je saniran te mrezni promet izmedju Zagreba i Osijeka opet ide punim kapacitetom. Srdacan pozdrav, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center – NOC) Odjel mrezne infrastrukture Hrvatska ... The post INFO Ponovno uspostavljena primarna veza izmedju Zagreba i Osijeka appeared first on CARNET .

14.11.2020. 05:01
HITNO Prekid primarne veze Zagreb – Osijek
Postovani, Uslijed prekida primarne veze Zagreb – Osijek, mrezni promet je preuzela sekundarna veza manjeg kapaciteta. Dok se ne sanira primarna veza ocekuje se otezano odvijanje mreznog prometa na sekundarnoj ... The post HITNO Prekid primarne veze Zagreb – Osijek appeared first on CARNET .

13.11.2020. 17:01
VAZNO Najava radova na medjugradskoj vezi Zagreb – Osijek
Postovani, U ponedjeljak 16. studenog 2020., u vremenu od 10:00 do 15:00 sati davatelj TK usluge Odasiljaci i veze izvoditi ce radove na primernoj medjugradskoj vezi izmedju Osijeka i Zagreba. ... The post VAZNO Najava radova na medjugradskoj vezi Zagreb – Osijek appeared first on CARNET .

10.11.2020. 17:01
INFO Ponovno uspostavljena primarna veza izmedju Zagreba i Osijek
Postovani, Danas oko 13 sati je ponovno uspostavljena primarna veza izmedju Zagreba i Osijeka te mrezni promet sad ide punim kapacitetom. Ne ocekujemo daljnje prekide. Srdacan pozdrav, — Mrezni operativni ... The post INFO Ponovno uspostavljena primarna veza izmedju Zagreba i Osijek appeared first on CARNET .

Maturalac

Učenici tri sedma razreda naše škole 21. svibnja 2019.g. rano ujutro krenuli su na maturalac u Istru koji je trajao četiri dana. Vozeći se Istarskim ipsilonom stigli smo u Poreč.

Uz pratnju lokalnog vodiča obišli smo razne znamenitosti, gradsku jezgru te posjetili Eufrazijevu baziliku. Preostalo slobodno vrijeme iskoristili smo za samostalno razgledavanje i kupovinu suvenira. Iz Poreča odvezli smo se u Pulu gdje smo se smjestili u hotel” Brioni”. Tu smo se družili i kupali u hotelskom bazenu. Nakon večere išli smo u disco unutar hotela i dobro se zabavili. Učiteljice i pedagog velikodušno su nam dozvolili izlazak iz soba do 12,00 sati.

Drugi dan posjetili smo Nacionalni park Brijuni. Autobusom smo došli do Fažane gdje smo se ukrcali na brod za Brijune. Na brodu smo imali vodičicu koja nam je sve objašnjavala. Na Brijunima vozili smo turističkim vlakom po otoku uz povremeno stajanje kako bi više toga vidjeli. Poslije smo obišli neke znamenitosti na otoku i tako završili obilazak. Brodom smo se vratili u Fažanu i u obližnjem restoranu ručali.

Poslije večere posjetili smo Pulu. Vidjeli smo Dvojna vrata, Herkulova vrata, Slavoluk Sergijevaca, Augustov hram, a najzanimljivije je bio amfiteatar Arena. Navečer smo se vratili u hotel gdje se nastavilo druženje s prijateljima jer nam se baš i nije spavalo iako smo bili umorni.

Treći dan maturalca prilično nenaspavani nakon doručka autobusom smo išli do malog mjesta Roča. Grad je zaista malen, ali pogled u njegovo podnožje bio je očaravajući. Nastavili smo putovanje do Huma koji je najmanji grad na svijetu. Put do Huma bio je dugačak i mukotrpan, bar nam se tako činilo. Umorni smo obišli grad te krenuli nazad.

Posjetili smo i Motovun, a vodič nam je pokazao najvažnije znamenitosti. Već prilično umorni od razgledavanja najviše smo se razveselili ručku u restoranu. Nakon povratka u hotel imali smo slobodno vrijeme,a navečer opet smo se proveli u discu.

Toga jutra prije odlaska kući vrijeme smo proveli na plaži, slušali pjesme, loptali se , a najhrabriji se kupali.Na povratku kući posjetili smo još jedan prekrasan istarski gradić- Rovinj. Tu smo posjetili crkvu svete Eufemije i još neke spomenike.

Nakon nekoliko lijepo provedenih dana maturalac je završio. Tijekom vožnje bio je kviz znanja o stečenom znanju na maturalcu. Pobjednik je bio Patrik Gubić iz 7.c.

Unatoč umoru zapjevali smo takozvanu himnu našeg maturalca i ostale pjesme. Tako u dobrom raspoloženju stigli smo pred školu. Izašli smo iz autobusa i ugledali naše roditelje sa sretnim i začuđenim izrazima lica. Mogli su i sami zaključiti kako nam je bilo.

Lora Kleflin, 7.a

objavio: ANDREA MALOVIĆ   datum: 5. 6. 2019.

Jelovnik za studeni 2020.pdf

« Studeni 2020 »