Izvještaj o istraživanju

Istraživanje "Korištenje mobitela u školi" provedeno među učenicima/ama, roditeljima i učiteljima/icama OŠ Zvonimira Franka u školskoj godini 2020./2021.

INA - Industrija nafte, d.d. sponzorira Osnovnu školu Zvonimira Franka, Kutina u školskoj godini 2020./2021. - nabava digitalnog pianina za potrebe izvođenja redovite nastave glazbene kulture.

Ovim sponzorstvom omogućava se dodatna podrška učenicima i Školi u izvođenju kvalitetnije nastave.

"Kutina - grad inkluzivnog obrazovanja"

Naziv projekta: Kutina – grad inkluzivnog obrazovanja

Korisnik: Grad Kutina

Projektni partneri:

Osnovna škola Zvonimira Franka

Osnovna škola Mate Lovraka

Osnovna škola Vladimira Vidrića

Osnovna škola Stjepana Kefelje

Osnovna škola Banova Jaruga

Razvojna agencija Mrav d.o.o.

Ukupan iznos projekta: 1.404.355,80 HRK

Iznos EU potpore: 1.263.920,22 HRK (90% intenzitet potpore)

Razdoblje provedbe projekta: 30.08.2021. – 30.08.2022.

Projekt Kutina – grad inkluzivnog obrazovanja financiran je u okviru natječaja Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno – obrazovnim ustanovama, faza IV. u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. - 2020.

Cilj i očekivani rezultati projekta:

Ovim projektom se povećava socijalna uključenost i integracija te osiguravanje uvjeta za poboljšanje obrazovnih postignuća, uspješniju socijalizaciju i emocionalno funkcioniranje za 31 učenika s teškoćama u razvoju u 5 osnovnoškolskih odgojno obrazovnih ustanova kroz pružanje potpore od strane 31 pomoćnika u nastavi.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Sadržaj publikacije/emitiranog materijala isključiva je odgovornost Grada Kutine.

Kontakt informacije:

Grad Kutina

Trg kralja Tomislava 12

44320 Kutina

Internet stranica: www.kutina.hr

E-mail: info@kutina.hr

Za više informacija o EU fondovima:

Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije

www.strukturni fondovi.hr

Pismo

Otvoreno pismo Dječjeg gradskog vijeća Grada Kutine

svim učenicima i učenicama osnovnih škola, učiteljima i učiteljicama

te svim odraslima koji podržavaju i pomažu djeci u ovoj situaciji

Dragi učenice i učenici!

Prošla su 3 tjedna otkako ne idemo u školu. Sve nas je poprilično zatekla novonastala situacija s koronavirusom. Svi se mi prilagođavamo na postojeće promjene u svakodnevnom životu kako najbolje znamo i umijemo. Znam da  virtualna nastava i ovakav  oblik obrazovanja ne može zamijeniti naše kontakte s učiteljima i prijateljima iz razreda,  ali moramo se prilagođavati jer opasnost postoji. Svi mi smo do sada olako shvaćali naš način života. Tako bezbrižan i miran da ne moraš ni za što mariti, osim za svoje školske i kućanske obveze. Prirodu smo shvaćali olako, druženje s prijateljima, a nadasve slobodu.

Nikada ne bih pretpostavio, da će mi škola, školski nestašluci, školska druženja, moji nastavnici, djelatnici škole i moje obveze, toliko nedostajati. Nedostaju nam i naša igrališta i aktivnosti kojima smo se bavili u našem Gradu. Ali eto, valjda je u judskoj prirodi da tek kad nešto izgubimo, shvatimo koliko nam to znači, ali u ovoj situaciji moramo biti hrabri, optimistični i strpljivi.

Ovu situaciju moramo sagledati i s jedne vedrije strane; imamo više vremena za sebe te jednako tako jedni za druge u svojoj obitelji.

Možda je netko ranije htio pročitati knjigu, slikati, pisati, vježbati, urediti vrt, naučiti svirati neku pjesmu, a za to nije imao vremena. Sada imamo vremena napretek i smatram da bi svatko u ovoj situaciji trebao i morao poraditi na sebi.

Moramo se s jednim velikim poštovanjem zahvaliti našim zdravstvenim djelatnicima i svima onima koji nesebično rade i brinu o nama svatko sa svoje pozicije i radnog mjesta te rade u organizacijama koje olakšavaju ovu tešku situaciju .

Želimo zahvaliti našim ravnateljicama i ravnateljima, pedagoškom osoblju škole i ostalim djelatnicima škole. Posebnu zahvalu upućujemo učiteljicama i učiteljima na njihovom trudu ,jer naše obrazovanje nije stalo, ono hrabro nastavlja dalje i kada sve ovo završi, bit ćemo još svjesniji koliko je bilo važno omogućiti nam da nastavimo, pa makar i virtualo naše učeničke živote. Hvala vam😊

Jednom, kad sve ovo završi počet ćemo više cijeniti ljudske vrijednosti i bogatstvo prirode.

A najviše se veselim da ćemo kada sve ovo završi zagrliti sve one koji su nam pri srcu i na taj način izraziti im svoju ljubav.

Želim svima vama i vašim obiteljima u ime Dječjeg gradskog vijeća Kutina, puno sreće i zdravlja te blagoslovljen i radostan Uskrs.

ČUVAJTE SE I OSTANITE DOMA.

Predsjednik

Dječjeg gradskog vijeća

Gabrijel Grediček

U Kutini 10. travnja 2020. godine

objavio: ANDREA MALOVIĆ   datum: 10. 4. 2020.

Jelovnik za lipanj 2022..pdf

« Lipanj 2022 »