Izvještaj o istraživanju

Istraživanje "Korištenje mobitela u školi" provedeno među učenicima/ama, roditeljima i učiteljima/icama OŠ Zvonimira Franka u školskoj godini 2020./2021.

INA - Industrija nafte, d.d. sponzorira Osnovnu školu Zvonimira Franka, Kutina u školskoj godini 2020./2021. - nabava digitalnog pianina za potrebe izvođenja redovite nastave glazbene kulture.

Ovim sponzorstvom omogućava se dodatna podrška učenicima i Školi u izvođenju kvalitetnije nastave.

"Kutina - grad inkluzivnog obrazovanja"

Naziv projekta: Kutina – grad inkluzivnog obrazovanja

Korisnik: Grad Kutina

Projektni partneri:

Osnovna škola Zvonimira Franka

Osnovna škola Mate Lovraka

Osnovna škola Vladimira Vidrića

Osnovna škola Stjepana Kefelje

Osnovna škola Banova Jaruga

Razvojna agencija Mrav d.o.o.

Ukupan iznos projekta: 1.404.355,80 HRK

Iznos EU potpore: 1.263.920,22 HRK (90% intenzitet potpore)

Razdoblje provedbe projekta: 30.08.2021. – 30.08.2022.

Projekt Kutina – grad inkluzivnog obrazovanja financiran je u okviru natječaja Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno – obrazovnim ustanovama, faza IV. u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. - 2020.

Cilj i očekivani rezultati projekta:

Ovim projektom se povećava socijalna uključenost i integracija te osiguravanje uvjeta za poboljšanje obrazovnih postignuća, uspješniju socijalizaciju i emocionalno funkcioniranje za 31 učenika s teškoćama u razvoju u 5 osnovnoškolskih odgojno obrazovnih ustanova kroz pružanje potpore od strane 31 pomoćnika u nastavi.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Sadržaj publikacije/emitiranog materijala isključiva je odgovornost Grada Kutine.

Kontakt informacije:

Grad Kutina

Trg kralja Tomislava 12

44320 Kutina

Internet stranica: www.kutina.hr

E-mail: info@kutina.hr

Za više informacija o EU fondovima:

Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije

www.strukturni fondovi.hr

Natječaji

Učenci 2. b uspješni u likovno-literarnim natječajima tijekom 2020./2021. šk. god.

Iskazivanjem svojih umjetničkih ostvaraja, učenici 2.b naše škole nastoje svoje likovne - literarne izričaje pokazati  kroz brojne organizirane  natječaje u Republici Hrvatskoj, ali i izvan nje.

Nakon što su se ove šk. godine u njih uključili, neki učenici osvojili su nagrade, a poneki i zahvalnice za svoj rad. Ovo su natječaji u kojima su učenici 2. b bili uspješni:
1. Likovni natječaj "Pakrac – grad povijesti i pobjeda" i osvojena nagrada s likovnim radom učenice Laure Horvat
2. Likovno - literarni natječaj "Kaštelanske štorije 2021." i osvojena nagrada s učenicima Tihanom Posarić  i Davidom Gubić čiji su likovni radovi postavljeni na izložbu u kaštelanskom dvorcu Vitturi.
3. Međunarodni likovni - literarni natječaj "Iserlohn – Essen – Lovas – Karaševo" u Njemačkoj, Rumunjskoj i Hrvatskoj i osvojena nagrada s učenikom Lucasom Mikulčić
4. Likovno-literarni natječaj vatrogasne zajednice grada Kutina i osvojena nagrada s učenicima Ivan Ramljak, Bojan Krpić i Gabriel Kolobara
5. Likovno-literarni natječaj "ČA u versin, riči i pinelu" i osvojena nagrada s učenicom Laurom Horvat.
Iskrene čestitke učenicima naše škole iz 2. b koji su sa svojom učiteljicom Vesnom Košak sudjelovali u ovim hvalevrijednim projektima.

Slike pogledajte ovdje: 2. b

objavio: ANDREA MALOVIĆ   datum: 4. 7. 2021.

Jelovnik za lipanj 2022..pdf

« Srpanj 2022 »