Izvještaj o istraživanju

Istraživanje "Korištenje mobitela u školi" provedeno među učenicima/ama, roditeljima i učiteljima/icama OŠ Zvonimira Franka u školskoj godini 2020./2021.

INA - Industrija nafte, d.d. sponzorira Osnovnu školu Zvonimira Franka, Kutina u školskoj godini 2020./2021. - nabava digitalnog pianina za potrebe izvođenja redovite nastave glazbene kulture.

Ovim sponzorstvom omogućava se dodatna podrška učenicima i Školi u izvođenju kvalitetnije nastave.

"Kutina - grad inkluzivnog obrazovanja"

Naziv projekta: Kutina – grad inkluzivnog obrazovanja

Korisnik: Grad Kutina

Projektni partneri:

Osnovna škola Zvonimira Franka

Osnovna škola Mate Lovraka

Osnovna škola Vladimira Vidrića

Osnovna škola Stjepana Kefelje

Osnovna škola Banova Jaruga

Razvojna agencija Mrav d.o.o.

Ukupan iznos projekta: 1.404.355,80 HRK

Iznos EU potpore: 1.263.920,22 HRK (90% intenzitet potpore)

Razdoblje provedbe projekta: 30.08.2021. – 30.08.2022.

Projekt Kutina – grad inkluzivnog obrazovanja financiran je u okviru natječaja Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno – obrazovnim ustanovama, faza IV. u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. - 2020.

Cilj i očekivani rezultati projekta:

Ovim projektom se povećava socijalna uključenost i integracija te osiguravanje uvjeta za poboljšanje obrazovnih postignuća, uspješniju socijalizaciju i emocionalno funkcioniranje za 31 učenika s teškoćama u razvoju u 5 osnovnoškolskih odgojno obrazovnih ustanova kroz pružanje potpore od strane 31 pomoćnika u nastavi.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Sadržaj publikacije/emitiranog materijala isključiva je odgovornost Grada Kutine.

Kontakt informacije:

Grad Kutina

Trg kralja Tomislava 12

44320 Kutina

Internet stranica: www.kutina.hr

E-mail: info@kutina.hr

Za više informacija o EU fondovima:

Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije

www.strukturni fondovi.hr

Pobjednik likovnog natječaja „Kaštelanske štorije 2019.“

Učenici 4.b, uz mentorstvo svoje učiteljice Vesne Košak, prijavili su se sa svojim radovima na literarno–likovni natječaj „Kaštelanske štorije 2019.“ Zahvaljujući ovom natječaju, učenici 4.B detaljnije su upoznali Kaštele i njihovu bogatu povijest. Na natječaju „Kaštelanske štorije 2019.“ pojedinačnu nagradu osvojio je učenik Ivan Žagač sa svojim likovnim radom, dok su svi ostali likovni radovi 4.b naše škole predstavljeni na izložbi povodom dana grada Kaštela.

Najboljim sudionicima ovogodišnjeg literarno–likovnog natječaja Gradske knjižnice Kaštela - „Kaštelanske štorije 2019.“, nagrade i pohvale uručene su 27.2.2019. na završnoj svečanosti održanoj u dvorcu Vitturi u Kaštelima, gdje su ujedno gosti imali prigodu vidjeti izložene likovne radove pristigle na ovaj natječaj.

I dok su likovni radovi izloženi u dvorcu Vitturi, literarni radovi, s kojima na natječaju iz godine u godinu sudjeluje sve veći broj građana svih generacija i s područja cijele Hrvatske, bit će postavljeni na službenim web stranicama GKK gdje će ih moći pročitati svi zainteresirani. Dio njih svoje će mjesto naći i u prigodnom Zborniku Kaštelanske štorije kao i odabrani i nagrađeni likovnim radovi, među kojima je i rad Ivana Žagača, učenika 4.b naše škole.

Svečanom programu, uz domaćinstvo ravnateljice GKK Renate Dobrić i predstavnika Grada Kaštela dogradonačelnika Grgice Benutića, nazočili su i nastupali učenici kaštelanskih osnovnih škola i djeca iz dječjih vrtića Kaštela, kaštelanske pjevačke nade i dječje kazalište „Škatula“, a na dodjelu nagrada pristigli su i sudionici iz Zadra i Kutine.

„Na ovaj natječaj, raspisan u povodu Dana grada Kaštela, svake se godine uključuje sve više autora iz cijele Hrvatske, što i jest cilj natječaja da se oni inspiriraju i saznaju što više o Kaštelima kao gradu u kojem se stvarala najstarija hrvatska povijest, o Kaštelima gdje su hodali najstariji hrvatski vladar.„  - kazala je ravnateljica Renata Dobrić.

objavio: ANDREA MALOVIĆ   datum: 6. 3. 2019.

Pobjednik likovnog natječaja „Kaštelanske štorije 2019.“

objavio: ANDREA MALOVIĆ   datum: 6. 3. 2019.

Jelovnik za lipanj 2022..pdf

« Lipanj 2022 »