Izvještaj o istraživanju

Istraživanje "Korištenje mobitela u školi" provedeno među učenicima/ama, roditeljima i učiteljima/icama OŠ Zvonimira Franka u školskoj godini 2020./2021.

INA - Industrija nafte, d.d. sponzorira Osnovnu školu Zvonimira Franka, Kutina u školskoj godini 2020./2021. - nabava digitalnog pianina za potrebe izvođenja redovite nastave glazbene kulture.

Ovim sponzorstvom omogućava se dodatna podrška učenicima i Školi u izvođenju kvalitetnije nastave.

"Kutina - grad inkluzivnog obrazovanja"

Naziv projekta: Kutina – grad inkluzivnog obrazovanja

Korisnik: Grad Kutina

Projektni partneri:

Osnovna škola Zvonimira Franka

Osnovna škola Mate Lovraka

Osnovna škola Vladimira Vidrića

Osnovna škola Stjepana Kefelje

Osnovna škola Banova Jaruga

Razvojna agencija Mrav d.o.o.

Ukupan iznos projekta: 1.404.355,80 HRK

Iznos EU potpore: 1.263.920,22 HRK (90% intenzitet potpore)

Razdoblje provedbe projekta: 30.08.2021. – 30.08.2022.

Projekt Kutina – grad inkluzivnog obrazovanja financiran je u okviru natječaja Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno – obrazovnim ustanovama, faza IV. u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. - 2020.

Cilj i očekivani rezultati projekta:

Ovim projektom se povećava socijalna uključenost i integracija te osiguravanje uvjeta za poboljšanje obrazovnih postignuća, uspješniju socijalizaciju i emocionalno funkcioniranje za 31 učenika s teškoćama u razvoju u 5 osnovnoškolskih odgojno obrazovnih ustanova kroz pružanje potpore od strane 31 pomoćnika u nastavi.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Sadržaj publikacije/emitiranog materijala isključiva je odgovornost Grada Kutine.

Kontakt informacije:

Grad Kutina

Trg kralja Tomislava 12

44320 Kutina

Internet stranica: www.kutina.hr

E-mail: info@kutina.hr

Za više informacija o EU fondovima:

Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije

www.strukturni fondovi.hr

Prvi kviz „U zagrljaju Lonjskog polja i trsnog gorja“

Osnovna škola Zvonimira Franka bila je domaćin prvog turističkog kviza „U zagrljaju Lonjskog polja i trsnog gorja“ koji se održao 29. ožujka 2019. u organizaciji Turističke zajednice Grada Kutine i Koordinacijskog odbora „Kutina – grad prijatelj djece“. Kvizom su predstavljeni turistički potencijali kutinskog područja, a sudionici su bili učenici trećih razreda svih osnovnih škola s područja Grada Kutine.

Pokazali su izvrsno poznavanje Kutine i okolice, a pobijedila je ekipa „Mali Moslavci“ iz OŠ Zvonimira Franka. „Kefeljići“ iz OŠ Stjepana Kefelje zauzeli su drugo mjesto, a „Lonjski Vidrići“ treće. Četvrto mjesto osvojili su „Lovrakovci“ iz OŠ Mate Lovraka, a peto „Ekolozi“ iz OŠ Banova Jaruga.

U povjerenstvu za ispravljanje testova bili su Ivana Grdić, Slavica Moslavac, Ivana Vlašić te Dragutin Pasarić koji je autor slogana „U zagrljaju Lonjskog polja i trsnog gorja“.

Sudionici su nagrađeni, a za to su se pobrinuli sponzori: Grad Kutina, Šmitelectronic Kutina, Muzej Moslavine, Knjižnica i čitaonica Kutina, slastičarnica Šumska vila i Kira.

Gradonačelnik je čestitao sudionicima, mentorima i organizatorima te uručio medalje, nagrade i zahvalnice. Kviz je završio u veselom ozračju i vjerom da Kutinu i njene turističke potencijale i u budućnosti itekako ima tko promovirati.

tekst: Melita Lenička

slike: Biljana Šimunec

objavio: ANDREA MALOVIĆ   datum: 31. 3. 2019.

Prvi kviz „U zagrljaju Lonjskog polja i trsnog gorja“

tekst: Melita Lenička

slike: Biljana Šimunec

objavio: ANDREA MALOVIĆ   datum: 31. 3. 2019.

Jelovnik za lipanj 2022..pdf

« Lipanj 2022 »