Izvještaj o istraživanju

Istraživanje "Korištenje mobitela u školi" provedeno među učenicima/ama, roditeljima i učiteljima/icama OŠ Zvonimira Franka u školskoj godini 2020./2021.

INA - Industrija nafte, d.d. sponzorira Osnovnu školu Zvonimira Franka, Kutina u školskoj godini 2020./2021. - nabava digitalnog pianina za potrebe izvođenja redovite nastave glazbene kulture.

Ovim sponzorstvom omogućava se dodatna podrška učenicima i Školi u izvođenju kvalitetnije nastave.

"Kutina - grad inkluzivnog obrazovanja"

Naziv projekta: Kutina – grad inkluzivnog obrazovanja

Korisnik: Grad Kutina

Projektni partneri:

Osnovna škola Zvonimira Franka

Osnovna škola Mate Lovraka

Osnovna škola Vladimira Vidrića

Osnovna škola Stjepana Kefelje

Osnovna škola Banova Jaruga

Razvojna agencija Mrav d.o.o.

Ukupan iznos projekta: 1.404.355,80 HRK

Iznos EU potpore: 1.263.920,22 HRK (90% intenzitet potpore)

Razdoblje provedbe projekta: 30.08.2021. – 30.08.2022.

Projekt Kutina – grad inkluzivnog obrazovanja financiran je u okviru natječaja Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno – obrazovnim ustanovama, faza IV. u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. - 2020.

Cilj i očekivani rezultati projekta:

Ovim projektom se povećava socijalna uključenost i integracija te osiguravanje uvjeta za poboljšanje obrazovnih postignuća, uspješniju socijalizaciju i emocionalno funkcioniranje za 31 učenika s teškoćama u razvoju u 5 osnovnoškolskih odgojno obrazovnih ustanova kroz pružanje potpore od strane 31 pomoćnika u nastavi.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Sadržaj publikacije/emitiranog materijala isključiva je odgovornost Grada Kutine.

Kontakt informacije:

Grad Kutina

Trg kralja Tomislava 12

44320 Kutina

Internet stranica: www.kutina.hr

E-mail: info@kutina.hr

Za više informacija o EU fondovima:

Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije

www.strukturni fondovi.hr

Škola u prirodi

Po prvi put tople boje Franka preplavile Orahovicu

Škola u prirodi dio je redovne nastave učenika razredne nastave. Specifična je po svom ustroju zato jer se zaista odvija u prirodi. Njezina obrazovna i odgojna uloga vrlo je važna za uzrast učenika razredne nastave. U Školi u prirodi učenici stječu znanja na poseban način, prateći sve prirodne promjene u pravom smislu riječi te uočavajući njihove međusobne uzročno-posljedične odnose. Uočavanjem odnosa u prirodi učenici stječu osnovne spoznaje o samoj prirodi, odnosu čovjeka prema prirodi, važnost suživota čovjeka i prirode. Iz svega toga proizlazi i jedna važna zadaća Škole u prirodi, a to je humani odnos prema prirodi i razvoj ekološke svijesti.

Ove su školske godine učenici četvrtih razreda u pratnji svojih učiteljica boravili u Orahovici i realizirali program ŠKOLA U PRIRODI.
U ponedjeljak 29.4. u ranim jutarnjim satima četvrtaši naše škole krenuli su na put u Orahovicu. Za mnoge učenike to je bilo i prvo odvajanje od roditelja na više dana. Vremena za tugovanje nije bilo jer su ih u Orahovici dočekali učitelji plivanja i ukratko ih upoznali sa svakodnevnim aktivnostima. Nakon smještaja u sobe učenici su krenuli na bazen. Nakon inicijalnog testiranja plivanja raspoređeni su u skupine. Dok je jedna skupina bila na plivanju, druga skupina je imala nastavu i vrijeme za igru na igralištu. U šetnji gradom posjetili su stari mlin, lokomotivu „Ćiru“ i muzej „Park prirode Papuk“ gdje su razgledali eksponate iz 13. stoljeća, time upoznali bogatu povijest Orahovice, te su kupljeni brojni suveniri za uspomenu. Drugi dan smo posjetili ranč „Koral“ gdje su učenici uživali u jahanju konja, boksanju, nogometu, hranjenju životinja i šetnji šumom. Uz nastavne sadržaje koje su učenici svakodnevno savladavali bilo je vremena i za zabavu.
Posjet disco klubu, slastičarnici, društvene igre, predstavljanje grupa „Orahovica traži zvijezdu“, jutarnje tjelovježbe, druženje s učenicima OŠ Dalj i noćno kupanje ostavilo je poseban trag.

Uz lijepo sjećanje na boravak u Orahovici neki su ponijeli trajnu uspomenu u obliku diploma za najuredniju sobu, za ples i pjevanje, kao i za  natjecanje u sportskim igrama, a gotovo svi učenici su dobili diplome za plivanje.
Uz učenje, plivanje, igru i zabavu došao je i zadnji dan, petak 3.5. dan za pakiranje i povratak kući. Na povratku kući posjetili smo Našički Markovac i uživali u malom životinjskom carstvu.

Učiteljice Vesna Košak, Ivana Masnec i Marija Pongrašić

Sve slike možete pogledati ovdje: Škola u prirodi

objavio: ANDREA MALOVIĆ   datum: 5. 5. 2019.

Škola u prirodi

Po prvi put tople boje Franka preplavile Orahovicu

Učiteljice Vesna Košak, Ivana Masnec i Marija Pongrašić

Sve slike možete pogledati ovdje: Škola u prirodi

objavio: ANDREA MALOVIĆ   datum: 5. 5. 2019.

Jelovnik za lipanj 2022..pdf

« Lipanj 2022 »