Izvještaj o istraživanju

Istraživanje "Korištenje mobitela u školi" provedeno među učenicima/ama, roditeljima i učiteljima/icama OŠ Zvonimira Franka u školskoj godini 2020./2021.

INA - Industrija nafte, d.d. sponzorira Osnovnu školu Zvonimira Franka, Kutina u školskoj godini 2020./2021. - nabava digitalnog pianina za potrebe izvođenja redovite nastave glazbene kulture.

Ovim sponzorstvom omogućava se dodatna podrška učenicima i Školi u izvođenju kvalitetnije nastave.

"Kutina - grad inkluzivnog obrazovanja"

Naziv projekta: Kutina – grad inkluzivnog obrazovanja

Korisnik: Grad Kutina

Projektni partneri:

Osnovna škola Zvonimira Franka

Osnovna škola Mate Lovraka

Osnovna škola Vladimira Vidrića

Osnovna škola Stjepana Kefelje

Osnovna škola Banova Jaruga

Razvojna agencija Mrav d.o.o.

Ukupan iznos projekta: 1.404.355,80 HRK

Iznos EU potpore: 1.263.920,22 HRK (90% intenzitet potpore)

Razdoblje provedbe projekta: 30.08.2021. – 30.08.2022.

Projekt Kutina – grad inkluzivnog obrazovanja financiran je u okviru natječaja Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno – obrazovnim ustanovama, faza IV. u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. - 2020.

Cilj i očekivani rezultati projekta:

Ovim projektom se povećava socijalna uključenost i integracija te osiguravanje uvjeta za poboljšanje obrazovnih postignuća, uspješniju socijalizaciju i emocionalno funkcioniranje za 31 učenika s teškoćama u razvoju u 5 osnovnoškolskih odgojno obrazovnih ustanova kroz pružanje potpore od strane 31 pomoćnika u nastavi.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Sadržaj publikacije/emitiranog materijala isključiva je odgovornost Grada Kutine.

Kontakt informacije:

Grad Kutina

Trg kralja Tomislava 12

44320 Kutina

Internet stranica: www.kutina.hr

E-mail: info@kutina.hr

Za više informacija o EU fondovima:

Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije

www.strukturni fondovi.hr

Krasnoslovno-likovni natječaj

Učenici naše škole (4. b) uspješni na 1. Balogijadi

U Svetom Petru Čvrstecu od 2015. godine na razne načine obilježava se rođenje velikog hrvatskog književnika svjetskog glasa Zvonimira Baloga, koji se rodio 1932. godine, a preminuo 2. studenoga 2014. godine u Zagrebu. Njemu u spomen Područna škola Sveti Petar Čvrstec OŠ “Grigor Vitez” Sveti Ivan Žabno raspisala je krasnoslovno-likovni natječaj “Balogijada”, a na koji je pristiglo više od 200 krasnoslovnih i oko 400 likovnih radova iz cijele Hrvatske. Ovaj se krasnoslovno-likovni događaj održao u prepunom domu u Svetom Petru Čvrstecu, a na kojem su sudjelovali učenici iz cijele Hrvatske, ali i učenici 4. b sa svojom učiteljicom Vesnom Košak. Posebno su bili uspješni radovi Petra Podhraškoga i Tea Ivankovića.

„Ponosni smo što je bio učitelj likovnog odgoja u obje naše škole (u Svetom Ivanu Žabnu i Svetom Petru Čvrstecu, op. a.). Zahvaljujući kolegi Jerku Barišiću koji sve bilježi i ljubomorno čuva, ovdje su izloženi radovi učenika kojima je nastavnik bio upravo Zvonimir Balog. Iznenadio nas je broj učeničkih radova, koji je stigao iz cijele Hrvatske.“ - kazao je Tomislav Hanžeković, ravnatelj škole te zahvalio prof. Tomislavu Hrebaku koji je inicijator ovog natječaja. Radove je valoriziralo vrlo stručno povjerenstvo, a koje su činili prof. dr. Tomislav Buntak, dekan Akademije likovnih umjetnosti u Zagrebu, Ranka Javor, komparatistica i povjesničarka umjetnosti te Manuela Vladić-Maštruko, akademska slikarica i ilustratorica, koji su činili likovno povjerenstvo, dok su krasnoslovno povjerenstvo činili Barbara Rocco, glumica, redateljica i scenaristica, Zvonimir Ilijić, filmski i kazališni redatelj te Nikolina Marinić, profesorica hrvatskoga jezika i dramska pedagoginja.

objavio: ANDREA MALOVIĆ   datum: 25. 9. 2019.

Krasnoslovno-likovni natječaj

Učenici naše škole (4. b) uspješni na 1. Balogijadi

objavio: ANDREA MALOVIĆ   datum: 25. 9. 2019.

Jelovnik za lipanj 2022..pdf

« Lipanj 2022 »