Izvještaj o istraživanju

Istraživanje "Korištenje mobitela u školi" provedeno među učenicima/ama, roditeljima i učiteljima/icama OŠ Zvonimira Franka u školskoj godini 2020./2021.

INA - Industrija nafte, d.d. sponzorira Osnovnu školu Zvonimira Franka, Kutina u školskoj godini 2020./2021. - nabava digitalnog pianina za potrebe izvođenja redovite nastave glazbene kulture.

Ovim sponzorstvom omogućava se dodatna podrška učenicima i Školi u izvođenju kvalitetnije nastave.

"Kutina - grad inkluzivnog obrazovanja"

Naziv projekta: Kutina – grad inkluzivnog obrazovanja

Korisnik: Grad Kutina

Projektni partneri:

Osnovna škola Zvonimira Franka

Osnovna škola Mate Lovraka

Osnovna škola Vladimira Vidrića

Osnovna škola Stjepana Kefelje

Osnovna škola Banova Jaruga

Razvojna agencija Mrav d.o.o.

Ukupan iznos projekta: 1.404.355,80 HRK

Iznos EU potpore: 1.263.920,22 HRK (90% intenzitet potpore)

Razdoblje provedbe projekta: 30.08.2021. – 30.08.2022.

Projekt Kutina – grad inkluzivnog obrazovanja financiran je u okviru natječaja Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno – obrazovnim ustanovama, faza IV. u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. - 2020.

Cilj i očekivani rezultati projekta:

Ovim projektom se povećava socijalna uključenost i integracija te osiguravanje uvjeta za poboljšanje obrazovnih postignuća, uspješniju socijalizaciju i emocionalno funkcioniranje za 31 učenika s teškoćama u razvoju u 5 osnovnoškolskih odgojno obrazovnih ustanova kroz pružanje potpore od strane 31 pomoćnika u nastavi.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Sadržaj publikacije/emitiranog materijala isključiva je odgovornost Grada Kutine.

Kontakt informacije:

Grad Kutina

Trg kralja Tomislava 12

44320 Kutina

Internet stranica: www.kutina.hr

E-mail: info@kutina.hr

Za više informacija o EU fondovima:

Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije

www.strukturni fondovi.hr

Terenska nastava petih razreda

Dana 5. 11. 2019. učenici petih razreda posjetili su Muzej krapinskog neandertalca u sklopu terenske nastave geografije, prirode i povijesti.

Krenuli su u 8 sati ujutro i na putu do odredišta dobili su svoje zadatke koje trebaju riješiti doma nakon posjeta Muzeju. Tijekom obilaska učenici su pozorno slušali i zapisivali, te sudjelovali na organiziranim radionicama. Učenici su bili podijeljeni u dvije grupe, jedna je grupa sudjelovala u radionici Mali geološki laboratorij, a druga je skupina sudjelovala na radionici Izrada torbica iz kamenog doba. Dok je jedna skupina bila na radionici, druga je obilazila muzej sa stručnim vodstvom. Učenici su i sami aktivno sudjelovali u obilasku, tako što su dobili kartice s pojmovima, te su se morali javiti kad čuju određeni pojam. Na kraju obilaska svaki je učenik dobio prigodni poklon Muzeja.

Učenici će kod kuće dovršiti svoje radne listiće, napraviti svoje radove s riješenim zadatcima te na taj način pokazati što su sve novo čuli i naučili. Radove će predati učiteljima koji će ih vrednovati.

Iako nam je put malo kvarila kiša, učenici su bili zadovoljni odrađenim radionicama i postavom Muzeja, te su se sretno vratili kući puni dojmova.

Ponosni smo na učenike koji su aktivno istraživali i sudjelovali na radionicama, nadamo se uspješnoj suradnji i ubuduće. smiley

Voditelji:

Lea Biškup

Luka Begović

Marina Malnar

Zvjezdana Mihalke

Slike pogledajte ovdje: Muzej krapinskog neadnertalca

objavio: ANDREA MALOVIĆ   datum: 6. 11. 2019.

Terenska nastava petih razreda

Voditelji:

Lea Biškup

Luka Begović

Marina Malnar

Zvjezdana Mihalke

Slike pogledajte ovdje: Muzej krapinskog neadnertalca

objavio: ANDREA MALOVIĆ   datum: 6. 11. 2019.

Jelovnik za lipanj 2022..pdf

« Lipanj 2022 »