Izvještaj o istraživanju

Istraživanje "Korištenje mobitela u školi" provedeno među učenicima/ama, roditeljima i učiteljima/icama OŠ Zvonimira Franka u školskoj godini 2020./2021.

INA - Industrija nafte, d.d. sponzorira Osnovnu školu Zvonimira Franka, Kutina u školskoj godini 2020./2021. - nabava digitalnog pianina za potrebe izvođenja redovite nastave glazbene kulture.

Ovim sponzorstvom omogućava se dodatna podrška učenicima i Školi u izvođenju kvalitetnije nastave.

"Kutina - grad inkluzivnog obrazovanja"

Naziv projekta: Kutina – grad inkluzivnog obrazovanja

Korisnik: Grad Kutina

Projektni partneri:

Osnovna škola Zvonimira Franka

Osnovna škola Mate Lovraka

Osnovna škola Vladimira Vidrića

Osnovna škola Stjepana Kefelje

Osnovna škola Banova Jaruga

Razvojna agencija Mrav d.o.o.

Ukupan iznos projekta: 1.404.355,80 HRK

Iznos EU potpore: 1.263.920,22 HRK (90% intenzitet potpore)

Razdoblje provedbe projekta: 30.08.2021. – 30.08.2022.

Projekt Kutina – grad inkluzivnog obrazovanja financiran je u okviru natječaja Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno – obrazovnim ustanovama, faza IV. u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. - 2020.

Cilj i očekivani rezultati projekta:

Ovim projektom se povećava socijalna uključenost i integracija te osiguravanje uvjeta za poboljšanje obrazovnih postignuća, uspješniju socijalizaciju i emocionalno funkcioniranje za 31 učenika s teškoćama u razvoju u 5 osnovnoškolskih odgojno obrazovnih ustanova kroz pružanje potpore od strane 31 pomoćnika u nastavi.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Sadržaj publikacije/emitiranog materijala isključiva je odgovornost Grada Kutine.

Kontakt informacije:

Grad Kutina

Trg kralja Tomislava 12

44320 Kutina

Internet stranica: www.kutina.hr

E-mail: info@kutina.hr

Za više informacija o EU fondovima:

Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije

www.strukturni fondovi.hr

Posjet

Povodom nadolazećih božićnih blagdana gradonačelnik Zlatko Babić i njegov zamjenik Damir Markuš u društvu svojih suradnika Željka Tomičića, pročelnika UO za društvene djelatnosti, Renate Vlahek, voditeljice Koordinacijskog odbora Grad prijatelj djece Kutina, Vlatke Antolović, više stručne suradnice za civilno društvo tradicionalno su posjetili Odjel za djecu s posebnim potrebama naše škole. Posjetu su se pridružili članovi Dječjeg gradskog vijeća Grada Kutine na čelu s predsjednikom Gabrijelom Gredičekom i zamjenicom Editom Jurušić. Tom prigodom učenicima su uručeni prigodni pokloni.

Djeca su goste dočekala s dobrim raspoloženjem, velikim srcem i prigodnim poklonom koji su sami izradili.

Ravnatelj škole, Dario Duda, zahvalio se predstavnicima Grada na dolasku i upoznao prisutne s radom posebnog odjela ističući ponos na učenike, asistente u nastavi i defektologinje koje svojom kvalitetom i svojim trudom nesebično pomažu djeci.

Gradonačelnik je u svom kratkom pozdravnom govoru istaknuo kako će uvijek imati podršku Grada Kutine za što kvalitetnije uvjete rada kako bi se djeca s poteškoćama u razvoju uspješno integrirala u okruženje i time stvarala lijepe trenutke djetinjstva i školovanja. Zahvalu je uputio učiteljicama defektologinjama i asistentima u nastavi, ističući kako se u ovaj posao prije svega mora unijeti ljubav, a potom i energija kako bi djeca i roditelji bili zadovoljni.

Dragi gosti su djeci  podijelili prigodne poklone što ih je razveselilo, a djeca su ih darivala svojim rukotvorinama. Gradonačelnik se zadržao  u igri  “čovječe ne ljuti se” s djecom koja pohađaju Odjel.

Na kraju druženja gosti su zahvalili domaćinima na srdačnom dočeku, te su poželjeli sretne i blagoslovljene božićne i novogodišnje blagdane.

Sve slike pogledajte ovdje: Posjet gradonačenika

objavio: ANDREA MALOVIĆ   datum: 31. 12. 2019.

Posjet

Sve slike pogledajte ovdje: Posjet gradonačenika

objavio: ANDREA MALOVIĆ   datum: 31. 12. 2019.

Jelovnik za lipanj 2022..pdf

« Lipanj 2022 »