Izvještaj o istraživanju

Istraživanje "Korištenje mobitela u školi" provedeno među učenicima/ama, roditeljima i učiteljima/icama OŠ Zvonimira Franka u školskoj godini 2020./2021.

INA - Industrija nafte, d.d. sponzorira Osnovnu školu Zvonimira Franka, Kutina u školskoj godini 2020./2021. - nabava digitalnog pianina za potrebe izvođenja redovite nastave glazbene kulture.

Ovim sponzorstvom omogućava se dodatna podrška učenicima i Školi u izvođenju kvalitetnije nastave.

"Kutina - grad inkluzivnog obrazovanja"

Naziv projekta: Kutina – grad inkluzivnog obrazovanja

Korisnik: Grad Kutina

Projektni partneri:

Osnovna škola Zvonimira Franka

Osnovna škola Mate Lovraka

Osnovna škola Vladimira Vidrića

Osnovna škola Stjepana Kefelje

Osnovna škola Banova Jaruga

Razvojna agencija Mrav d.o.o.

Ukupan iznos projekta: 1.404.355,80 HRK

Iznos EU potpore: 1.263.920,22 HRK (90% intenzitet potpore)

Razdoblje provedbe projekta: 30.08.2021. – 30.08.2022.

Projekt Kutina – grad inkluzivnog obrazovanja financiran je u okviru natječaja Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno – obrazovnim ustanovama, faza IV. u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. - 2020.

Cilj i očekivani rezultati projekta:

Ovim projektom se povećava socijalna uključenost i integracija te osiguravanje uvjeta za poboljšanje obrazovnih postignuća, uspješniju socijalizaciju i emocionalno funkcioniranje za 31 učenika s teškoćama u razvoju u 5 osnovnoškolskih odgojno obrazovnih ustanova kroz pružanje potpore od strane 31 pomoćnika u nastavi.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Sadržaj publikacije/emitiranog materijala isključiva je odgovornost Grada Kutine.

Kontakt informacije:

Grad Kutina

Trg kralja Tomislava 12

44320 Kutina

Internet stranica: www.kutina.hr

E-mail: info@kutina.hr

Za više informacija o EU fondovima:

Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije

www.strukturni fondovi.hr

Likovno-literarni natječaj

Učenici naše škole (4. b) uspješni

Likovno-literarni natječaj natječaj Srce za Hrvatsku  pokrenut  je uz suglasnost Ministarstva znanosti i obrazovanja i Agencije za odgoj i obrazovanje, uz stručnu potporu Memorijalno-dokumentacijskog centra Domovinskog rata, a pod pokroviteljstvom Ministarstva hrvatskih branitelja, Grada Imotskoga, Turističke zajednice Imota, izdavačke kuće Ljevak i Alfa. Na 1. likovno-literarni natječaj Velimir Đerek Sokol – Srce za Hrvatsku pristiglo je 111 dječjih radova, a tako i radovi učenika 4. b razreda naše škole. Natječaj nosi ime Velimira Đereka Sokola, Imoćanina, zapovjednika 1. bojne 204. vukovarske brigade, junaka Domovinskog rata. Stručno povjerenstvo za literarne i likovne uratke odabralo je po tri najuspješnija uratka u kategoriji od 1. do 4. razreda te tri u kategoriji od 5. do 8. razreda. Uoči Dana sjećanja na žrtvu Vukovara u predvorju Osnovne škole „Stjepan Radić“ u Imotskom održan je svečani program i dodjela nagrada pobjednicima. Program je započeo himnom školskog zbora, a potom su pozdravne riječi uputili ravnatelj OŠ „Stjepan Radić“ Imotski gosp. Marko Mendeš i gradonačelnik Ivan Budalić nakon čega je dr. sc. Darjan Godić iz Instituta za povijest održao predavanje o počecima rata u Vukovaru. Svečani program završio je pjesmom školskog zbora Moja domovina pod ravnanjem prof. Sande Medić Grančić. Posjetitelji su nakon toga imali priliku razgledati sve pristigle likovne i literarne radove koje je postavila prof. Bruna Carev te pogledati izložbu Učionica dječaka s osmijehom.

Učenici 4. b sa svojom učiteljicom Vesnom Košak sudjelovali su u ovom likovno-literarnom natječaju, te je učenica Petra Šikić osvojila 3. mjesto svojim likovnim radom.

Zahvaljujemo svima koji su sudjelovali u natječaju te čestitamo učenici Petri Šikić!

objavio: ANDREA MALOVIĆ   datum: 15. 1. 2020.

Likovno-literarni natječaj

Učenici naše škole (4. b) uspješni

objavio: ANDREA MALOVIĆ   datum: 15. 1. 2020.

Jelovnik za lipanj 2022..pdf

« Srpanj 2022 »