Izvještaj o istraživanju

Istraživanje "Korištenje mobitela u školi" provedeno među učenicima/ama, roditeljima i učiteljima/icama OŠ Zvonimira Franka u školskoj godini 2020./2021.

INA - Industrija nafte, d.d. sponzorira Osnovnu školu Zvonimira Franka, Kutina u školskoj godini 2020./2021. - nabava digitalnog pianina za potrebe izvođenja redovite nastave glazbene kulture.

Ovim sponzorstvom omogućava se dodatna podrška učenicima i Školi u izvođenju kvalitetnije nastave.

"Kutina - grad inkluzivnog obrazovanja"

Naziv projekta: Kutina – grad inkluzivnog obrazovanja

Korisnik: Grad Kutina

Projektni partneri:

Osnovna škola Zvonimira Franka

Osnovna škola Mate Lovraka

Osnovna škola Vladimira Vidrića

Osnovna škola Stjepana Kefelje

Osnovna škola Banova Jaruga

Razvojna agencija Mrav d.o.o.

Ukupan iznos projekta: 1.404.355,80 HRK

Iznos EU potpore: 1.263.920,22 HRK (90% intenzitet potpore)

Razdoblje provedbe projekta: 30.08.2021. – 30.08.2022.

Projekt Kutina – grad inkluzivnog obrazovanja financiran je u okviru natječaja Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno – obrazovnim ustanovama, faza IV. u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. - 2020.

Cilj i očekivani rezultati projekta:

Ovim projektom se povećava socijalna uključenost i integracija te osiguravanje uvjeta za poboljšanje obrazovnih postignuća, uspješniju socijalizaciju i emocionalno funkcioniranje za 31 učenika s teškoćama u razvoju u 5 osnovnoškolskih odgojno obrazovnih ustanova kroz pružanje potpore od strane 31 pomoćnika u nastavi.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Sadržaj publikacije/emitiranog materijala isključiva je odgovornost Grada Kutine.

Kontakt informacije:

Grad Kutina

Trg kralja Tomislava 12

44320 Kutina

Internet stranica: www.kutina.hr

E-mail: info@kutina.hr

Za više informacija o EU fondovima:

Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije

www.strukturni fondovi.hr

Razredna nastava

POLICAJKE U RAZREDU

Na početku nove školske godine često nas posjete djelatnici prometne policije. Njihova je aktivnost usmjerena na zaštitu djece u prometu i sprečavanje ugrožavanja njihovih života. To se odnosi na svu djecu, a naročito na prvašiće. Oni su novi u školskim klupama, ali i novi sudionici samostalnog sudjelovanja u prometu.

Tako su i ove školske godine, u ponedjeljak, 27. 9. 2021., djelatnice Policijske postaje Kutina, održale kratka predavanja za učenike prvih razreda.

Predavanja su izvršena uz pridržavanje odluka Stožera civilne zaštite RH o mjerama ograničavanja društvenih okupljanja i održavanja događaja te Upute Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 vezano za rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola.

Uz video materijale i kratko izlaganje, učenicima je skrenuta pozornost na najvažnije poruke o sigurnom sudjelovanju u prometu za vrijeme dolaska u školu i odlasku iz škole, kao i o poželjnom i sigurnom sudjelovanju u prometu uopće.

Nakon predavanja, prometne policajke su učenicima i učiteljicama, poklonile sigurnosne reflektirajuće kabanice. Te kabanice i sigurnosne reflektirajuće prsluke djeca bi trebala svakodnevno nositi na svom putu do škole i natrag, ali i u bilo kojoj drugoj situaciji kada aktivno sudjeluju u prometu.

Hvala im na dolasku i veoma zanimljivom izlaganju!

Tekst: Suzana Vuković

Fotografije: Lidija Vlajsović i Suzana Vuković

Slike pogledajte ovdje: Policajke u razredu

objavio: ANDREA MALOVIĆ   datum: 3. 10. 2021.

Razredna nastava

POLICAJKE U RAZREDU

Hvala im na dolasku i veoma zanimljivom izlaganju!

Tekst: Suzana Vuković

Fotografije: Lidija Vlajsović i Suzana Vuković

Slike pogledajte ovdje: Policajke u razredu

objavio: ANDREA MALOVIĆ   datum: 3. 10. 2021.

Jelovnik za lipanj 2022..pdf

« Lipanj 2022 »